JOGA, RUCH I SZTUKA KREATYWNOŚCI.

WARSZTATY W PUSZCZY BIAŁOWIESKIEJ.

Starzyna 26-30.06.2024

Zajęcia poprowadzą: 

Małgosia Perkowska- nauczycielka Sri Sri jogi, poprowadzi zajęcia oddechowe i zadba o zdrowy kręgosłup.

Marzena Maya Rostkowska – ilustratorka, scenografka, praktyk ruchu w połączeniu z somatyką i uczeniem się swoich zmysłów i czucia.

Joga, praktyki oddechowe i inne zajęcia ruchowe będą uzupełnione kreatywnością poprzez sztukę. Poznasz formy ruchu i style wywodzące się z dalekiego wschodu, starożytnych Chin i Indii. Zajęcia przeznaczone są zarówno dla osób początkujących, chcących poznać Sri Sri Jogę, Jogą Iyengara i Qigong, jak i osób praktykujących, które mogą pogłębić swoją praktykę. Ważnym elementem będą ćwiczenia oddechowe – pranajamy rozwijające naszą kreatywność.

Zapraszamy na warsztat, gdzie obudzisz swoją kreatywność i może rozpoznasz w sobie artystę?  Będziemy malować technikami japońskiego tuszu oraz naturalnymi barwnikami(autorski patent malowania przyprawami z kuchni). Będziemy tworzyć pejzaże, obrazy  z roślinami z Puszczy.  Zajęcia te będą zabawą, kreatywną pracą twórczą i równolegle pozwolą Ci uspokoić głowę i będą prawdziwym zastrzykiem energii. W ramach warsztatu zapewniamy wszystkie pomoce (tusze, farby, pędzle, bloki i inne), które wykorzystasz w tworzeniu własnych prac.

Zajęcia:
SRI SRI JOGA – jest to łagodna forma praktykowania Hatha Jogi, a zajęcia  będą prowadzone pod hasłem ,,zdrowy kręgosłup,,. Praktyka wzmocni twoje mięśnie, kręgosłup i da ulgę zmęczonym plecom. Pojawi się spokój w głowie i lepszy sen. Okazuje się, że postępy w praktyce jogi i pogłębianie asan jest możliwe dzięki oddechowi, uważności i wrażliwości. Dlatego tak ważne miejsce zajmują tu  pranajamy- ćwiczenia oddechowe. Twórca tej ścieżki Sri Sri Ravi Shankar, został zaproszony do Parlamentu Europejskiego, poprowadził pierwszą sesję jogi dla deputowanych i dzień 21 kwietnia uznano za Międzynarodowy Dzień Jogi. Więcej na: http://goo.gl/USGuX3  .

Małgosia Perkowska – nauczyciel Sri Sri Jogi od 2009 roku, (jogę praktykuje od 2002, doskonaląc się również metodzie Iyengara i jodze terapeutycznej), sportowiec, zawodnik, stający na podium mistrzostw Polski Masters w pływaniu. Praktykę jogi rozpoczęłam od studium oddechu, doświadczyłam jak praktyki oddechowe rebirthingu, sudarshan kriy, oddech metodą Butejko i jogiczne pranajamy pomagają radzić sobie ze stresem, przywracając zdrowie i radość życia. Oprócz regularnych sesji i warsztatów, prowadzę zajęcia terapeutyczne. Od 2010 roku wraz z mężem prowadzę Ośrodek Joga-Ruch-Oddech w Starzynie i Studio Jogi w Białymstoku. Z zawodu jestem doradcą podatkowym.

QIGONG   prozdrowotnych systemów wywodzący swoje korzenie z Chin, pomaga obudzić własną energię, ożywić ciało i odzyskać przyjemność płynącą ze świadomego ruchu.  Ćwiczenia starożytnych mędrców, automasaż meridianów, pozwoli prawdziwie odpocząć. Każdego dnia miliony osób na całym świecie wykonują powolne, harmonijne ruchy Tai Chi w celu zapewnienia sobie witalności, długowieczności oraz wewnętrznego spokoju. Sztuka ta jest nierozerwalnie związana z systemem ćwiczeń oddechowych Qigong, ta forma tradycyjnie była uprawiana jako forma samoobrony, dziś trenuje się ją głównie w celu poprawy własnego zdrowia. Przeciwwskazań do praktyki nie stanowią nawet drobne niesprawności pourazowe, a wręcz przeciwnie – w takich przypadkach ta forma ruchu może okazać się skuteczną terapią i pozwala odzyskać utraconą sprawność.

Marzena Maya Rostkowska – ilustratorka, graficzka. Na swojej ścieżce artystycznej z wielką ciekawością poszukuje i zgłębia różnorodne techniki plastyczne. Interesuje się świadomym ruchem oraz rozwojem somatycznym. Łączy w swoich zajęciach obie dyscypliny, od kilku lat prowadzi warsztaty artystyczno – ruchowe, Sztuka i Ruch w Muzeum Narodowym w Warszawie. Od 2011 zgłębia tajniki taiji i qigongu, jest certyfikowanym nauczycielem Starego Stylu Yang. Od 2023 roku studiuje w Austrii, terapia ruchem  Metoda Feldenkraisa.

www.marzenarostkowska.comhttps://www.instagram.com/atelierilustracji/

Miejsce: Nigdzie nie odpoczywa się tak skutecznie, jak w Starzynie. W otoczeniu nieskażonej przyrody, będziesz mógł zanurzyć się w dźwiękach lasu i harmonijnych wibracjach śpiewu ptaków.
Komfortowy ośrodek Joga-Ruch-Oddech położony jest w małej, urokliwej osadzie na skraju Puszczy Białowieskiej, oddalony od zgiełku miejskiego i otoczony nieskażoną przyrodą. Zaletą tego miejsca jest sielski klimat małej wioseczki, gdzie czas się naprawdę zatrzymał. Wokół cisza i wiele szlaków pieszych wędrówek i tras rowerowych (asfaltowe nieuczęszczane drogi).
Odległość od Warszawy: 200 km. Dojazd samochodem lub pociągiem ok.3 h. Bardzo dobre połączenia PKP
ze stacji W-wa Wschodnia do stacji Policzna. Ze stacji Policzna 6 km do Starzyny –odbiór samochodem po uzgodnieniu telefonicznym. Dojazd samochodem: W-wa –Mińsk Maz. – Siemiatycze – Kleszczele – Policzna – Starzyna lub trasą S8 do Zambrowa, dalej Bielsk Podlaski- Kleszczele-Policzna -Starzyna.
Mieszkać będziemy w nowych lub świeżo wyremontowanych pokojach z łazienkami. Na zajęciach będziemy się spotykać w pięknej sali (105 m 2 ) z dębową podłogą, drabinkami i pomocami do jogi. Ośrodek posiada również maty do jogi na wyposażeniu, jednak zachęcamy do wzięcia ze sobą własnych.

Program:

Dzień pierwszy: środa 26.06.2024

 • 16.00 – zakwaterowanie
 • 17.30- 18.30 – joga regenerująca po podróży
 • 18.30 – kolacja
 • 20.00 – spotkanie organizacyjno-zapoznawcze

 Dzień drugi: czwartek 27.06.2024

 • 8.00 – 9.30 – Małgosia – joga pranajamy-oddech i zdrowy kręgosłup
 • 9.30 – śniadanie
 • 10.30 – 12.30 – Marzena – Malowanie tuszem – Dynamika chmur
 • 13.00 – 16.30 – obiad + czas wolny
 • 16.30 – 18.00 – Marzena – zajęcia sensoryczne – poczuj, zobacz, dotknij
 • 18.30 – kolacja

Dzień trzeci: Piątek 28.06.2024 

 • 8.00 – 9.30 – Małgosia – joga pranajamy i zdrowy kręgosłup
 • 9.30 – śniadanie
 • 10.30 – 12.30 – Marzena – Malowanie tuszem i ekolinami – Rytm deszczu
 • 13.30 – 16.30 – obiad + czas wolny
 • 16.30 – 18.00 – Marzena –  chodzenie i oddychanie, synchronizacja półkul mózgowych
 • 18.30 – kolacja

 Dzień czwarty: Sobota 29.06.2024

 • 8.00 – 9.30 – Małgosia – joga i pranajamy na przebudzenie
 • 9.30 – śniadanie
 • 10.30 – 12.30 – Marzena – Malowanie naturalnymi barwnikami, spiruliny, kawa, zielona herbata – Pejzaż z roślinami puszczy
 • 13.00 – 16.30 – obiad + wolne popołudnie (albo przedpołudnie?)
 • 18.30 – kolacja
 • 20.30 – sesja relaksacyjna joga nidra 

Dzień piąty: Niedziela 30.06.2024

 • 8.00 – 9.30 – Małgosia – joga, pranajamy na przebudzenie
 • 9.30 – śniadanie
 • 10.30 – 12.30 – Marzena – Siła i różnorodność Ziemi. Mandala
 • 13.00  – Obiad + pożegnanie 

Wyżywienie wegetariańskie lub wegańskie
Posiłki podawane są w formie bufetu szwedzkiego. Gotują osoby z wieloletnim doświadczeniem, według sprawdzonych receptur. Napoje, owoce dostępne są przez cały dzień.

Koszt pobytu(w tym zajęcia jogi, inne zajęcia ruchowe i warsztat malowania i kreatywności):

 • W pokoju 2-osobowym z łazienką – cena za osobę, uczestnika warsztatu- 1600 zł, osoba towarzysząca 1200 zł, w ramach warsztatu zapewniamy wszystkie pomoce (tusze, farby, pędzle, bloki i inne), które wykorzystasz w tworzeniu własnych prac.

Sposób rezerwacji miejsc:
Rezerwacji dokonujemy wypełniając formularz zgłoszeniowy:

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY

i wpłacając opłatę, zaliczkę za warsztat w wysokości 600 zł na konto: Joga,Ruch,Oddech s.c. ul.Jaroszówka 57, Białystok, nr konta: 28 1050 1823 1000 0091 3490 1926 .

Opłata za wyżywienie i zakwaterowanie w kwocie 1000 zł. płatne najpóźniej dzień przed warsztatem na konto  Andrzej Perkowski, Starzyna 30, nr 31 1050 1823 1000 0022 7151 7589

Potwierdzenie wpłaty proszę przesłać mailowo na adres: gosia.joga@gmail.com

Ilość miejsc jest ograniczona do 15 osób. Decyduje kolejność wpłat zaliczki.

Dodatkowe atrakcje w cenie pobytu:
sauna, zewnętrzny duży basen, kort tenisowy ze sztuczną trawą, krykiet na trawie, nordic-walking, ognisko ze śpiewem i gitarą, wędrówki po puszczy lub wycieczki rowerowe (rowery są w ośrodku).  Rozmowy, wymiana doświadczeń, pytania i odpowiedzi dotyczące warsztatu.

Uwaga w tym miejscu działa jedynie sieć PLUS. Jeśli chcecie być online trzeba przed wyjazdem kupić sobie kartę PLUSA lub skorzystać z okazji , wyłączyć telefon na tryb samolotowy i cieszyć się wyjazdem i wolnością .

Czytaj więcej o Ośrodku i warsztatach na  www.starzyna.pl  lub na facebooku: https://www.facebook.com/StarzynaJoga.

Organizatorzy:
Małgosia Perkowska – tel.: 607 190 005, e-mail: gosia.joga@gmail.com
Marzena Maya Rostkowska – tel.660 697 083