Jakie hasło na dziś? / 2020

Ilustracje, skład, projekt okładki, teksty do wymyślonych haseł: Marzena Maya Rostkowska, duet pisarsko-pisarski z Piotrem Barańskim.

On codziennie podawał hasła, do których Ona pisała teksty, powstała z tego książka oparta na twórczej kreacji wobec inspirujących haseł i wielowymiarowości ich znaczeń. Są to krótkie opowiadania, wiersze i dialogi rozgrywające się w wymyślonym świecie, ale posiadające swoje korzenie w miejskiej mapie Warszawy. Występujący w książce ludzie: On i Ona to fikcyjne postacie, które wspierane są przez realnych ludzi i ich opowieści. Po przeczytaniu „Jakie hasło na dzis?” zostanie z wami umiejetność widzenia w słowach ich potencjału do kreacji oraz smak ciasta, które może być wstępem do marzeń i stwarzania własnej literackiej opowieści.

Czytaj więcej

O wilku i Promyku / 2019

Ilustracje do książki, projekt okładki, skład

Książka artystyczna, pełnostronicowe ilustracje na 23 rozkładówkach. Malowane naturalnymi barwnikami.

Bajka, która nie jest bajką. Historia inspirowana życiem i przeżytą historią alienacji rodzicielskiej. Pod warstwą bajki i świata zwierząt, prawdziwa historia poszukiwania miłości, akceptacji i uznania.

Czytaj więcej

Pewnego dnia zmienia się wszystko / 2016

Tekst, ilustracje, skład, projekt okładki

Bogactwo rodzi się w środku, rozrasta się jak komnaty pięknych pałaców z amfiladowymi przejściami do kolejnych pokoi. Wszystkie obrazy, ludzie ich powitania, mieszkają we mnie. Kiedyś spotkałam człowieka, w którego oczach udało mi się zobaczyć oceaniczny pałac podróżnika, nigdy nie zapomną tego piękna i fascynacji życiem. Podróżowanie i poznanie świata to recepta na długie i piękne życie, a skoro żyjemy tylko raz, przy opcji bez reinkarnacji, czas ruszać w drogę!

Czytaj więcej

Szczęście bajkami cerowane / 2018

W książce jest ponad 104 ilustracje. Malowana naturalnymi barwnikami .

Odrobinę nietypowy poradnik rozwoju osobistego dla tych, którzy chcą esencjonalniej żyć. Dzięki tej książce rozbudzicie w sobie na nowo dziecięcą ciekawość świata i nauczycie się pielęgnować stan zadowolenia. Bo choć nie mamy wpływu na szczęście (? hmm...), to nasze poczucie szczęścia zależy w dużej mierze od nas. Czy lubimy siebie? W jaki sposób przeżywamy swoje życie? Czy tylko gonimy za iluzorycznym szczęściem, wciąż ponosząc porażki? Rozumiejąc kim jesteśmy, świadomie kierując swoją uwagą, można dostrzec szczęście bardzo łatwo. Nawet w świecie, w którym nic nie jest takie, jak się wydaje na pierwszy rzut oka.

Czytaj więcej