MNR Sztuka i ruch px_Easy-Resize.com

Sztuka i ruch

Podczas warsztatów z cyklu „Sztuka i ruch” odkryjemy fascynujące detale dzieł sztuki europejskiej i azjatyckiej, które nawiązują do żywiołów: ognia, powietrza, ziemi i wody. Aby dobrze poznać i zrozumieć dzieła sztuki zaangażujemy różne zmysły. Ćwicząc multisensoryczność przeniesiemy ją na umiejętność pracy z własnym ciałem oraz na działania artystyczne. Będziemy malować, rzeźbić, rysować. Odbędziemy podróż w głąb samego siebie. Zapraszamy seniorów na aktywne i twórcze spotkania ze sztuką.

Sztuka kreatywności

Joga z Qigongiem, sprawdź - masz w sobie artystę!

26-30.06.2024

Chciałbyś obudować swoją kreatywność i rozpoznać w sobie artystę?  Poćwiczyć świadomy ruch, jogę i qigong? Podzielić czas pomiędzy sztukę i ruch? Zapraszamy na warsztat gdzie: będziemy malować technikami japońskiego tuszu oraz naturalnymi barwnikami (autorski pomysł malowania przyprawami z kuchni). Będziemy tworzyć pejzaże, obrazy z roślinami z Puszczy. Zajęcia te będą zabawą, kreatywną pracą twórczą i równolegle pozwolą Ci uspokoić głowę i będą prawdziwym zastrzykiem energii. W ramach warsztatu zapewniamy wszystkie pomoce (tusze, farby, pędzle, bloki i inne), które wykorzystasz w tworzeniu własnych prac.

Zobaczyć w innym świetle

Kiedy nauczysz się dawać sobie taką uważność … być w kontakcie ze sobą, ze swoją intuicją, z mądrością, która drzemie w twoim ciele… to może, stać się ogromną pomocą w zrozumieniu co tak naprawdę czujesz, czego tak naprawdę chcesz, co jest sensem życia dla ciebie i kim Ty sama, Ty sam jesteś… może obudzić zaskakująco nowe, kreatywne podejście do rozwiązywania problemów, podejmowania decyzji, omijania przeszkód… pozwolić być bardziej uważnym i przyjazną dla siebie i dla innych… odnaleźć ulgę w stałym napięciu… i niezależność od zewnętrznych systemów przekonań… zobaczyć w innym świetle, doświadczyć uwolnienia, zmiany, poczucia nowego kierunku działania i świeżej energii, aby je podjąć.

Czytaj więcej