Śladami Giuseppego Arcimbolda. Spotkanie z akwarelą

MNR Sztuka i ruch - 8 luty_2024

Serdecznie zapraszam na kolejne, już 26 warsztaty z cyklu Sztuka i Ruch do Muzeum Narodowego, 8 lutego, o godz. 11.00

warsztaty artystyczno-ruchowe

prowadzenie: Marzena Maya Rostkowska Inspiracją dla naszych warsztatów będą obrazy z kolekcji muzealnej oraz twórczość Giuseppego Arcimbolda, artysty, który w swej twórczości połączył sztukę martwej natury z portretem. My także będziemy układać kompozycje z owoców, warzyw i roślin, które staną się niezwykłymi portretami. Spróbujemy je namalować akwarelami. To trudna technika, ale na pewno damy radę! Zapraszamy na zajęcia wszystkich seniorów – rozgrzejemy wyobraźnię, a świadomy ruch tylko nam w tym pomoże!

bilety dostępne on-line i w kasie MNW od 6 lutegoTermin: czwartek, 8 lutego, godz. 11.00
Czas trwania: ok. 80 minut
Miejsce zbiórki: Gmach Główny MNW, Hol Główny
Dla kogo: seniorzy
Zasady udziału: bilet wstępu w cenie 15 zł dostępne w kasie i on-line od wtorku poprzedzającego wydarzenie od godziny 10.00

Dodatkowe informacje:

• przed podjęciem decyzji o udziale w zajęciach edukacyjnych bardzo prosimy o zapoznanie się z ich regulaminem

• zalecany jest luźny i wygodny strój, odpowiedni do ćwiczeń; uwaga: podczas pracy twórczej (m.in. z farbami i tuszem) ubranie może się zabrudzić • warsztaty odbywają się w sali edukacyjnej
• liczba miejsc ograniczona

Marzena Maya Rostkowska – z wykształcenia pedagog, magister sztuki, scenograf, ilustrator, grafik. Pisząca podróżniczka, a z zamiłowania do ruchu instruktorka taiji i qigongu w Fundacji Dantian. Sztuka i ruch to jej pasja, której daje uwagę i czas, którą zamienia na obrazy, książki, zajęcia ruchowe i filmy.

SZTUKA I RUCH

Podczas warsztatów z cyklu „Sztuka i ruch” odkryjemy fascynujące detale dzieł sztuki europejskiej i azjatyckiej, które nawiązują do żywiołów: ognia, powietrza, ziemi i wody. Aby dobrze poznać i zrozumieć dzieła sztuki zaangażujemy różne zmysły. Ćwicząc multisensoryczność przeniesiemy ją na umiejętność pracy z własnym ciałem oraz na działania artystyczne. Będziemy malować, rzeźbić, rysować. Odbędziemy podróż w głąb samego siebie. Zapraszamy seniorów na aktywne i twórcze spotkania ze sztuką.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *