Dlaczego warto ćwiczyć taiji?

O tym wszystkim mówię w wywiadzie z Katarzyną Kieraś w rozmowie z Marcinem Wojewodą z Tao Move.

GRUPA POCZĄTKUJĄCA

Zapraszamy na regularne zajęcia wszystkich chcących poznać Stary Styl Yang Taiji.

📍 Liceum Ogólnokształcące im. Marii Konopnickiej, ul. Mandalinskiego 22

📆 Początek zajęć 3.10.22

👉 Więcej informacji znajdziecie tutaj: http://www.fundacjadantian.com

Jak wyglądają zajęcia taiji?

Na początku zajęć objaśniamy, co będziemy robić, wolno tłumaczymy, pokazujemy ruch. Każde zajęcia rozpoczynają się od rozgrzewki, czyli Codziennego Rytuału Zdrowia. Pytamy, podczas zajęć uczestników jak oni odnajdują się w tym ruchu, pomagamy,w jakim stopniu to jest możliwe, dostosowując zadane ćwiczenie do możliwości fizycznych ćwiczącego, stopniując zaawansowanie. Każdy ma czas, aby się oswoić z tym, co pokazujemy, a przede wszystkim się rozluźnić.

Co nam dają zajęcia taiji?

Po 1,5 godzinie ćwiczeń, wzrasta poczucie sprawczości. Lepiej możemy poczuć się w ciele. Wychodzimy z zajęć zrelaksowani, a przede wszystkim nie czujemy, że to, co poznaliśmy, jest trudne, często właśnie wtedy rodzi się ochota na spróbowanie jeszcze raz i poznanie kawałek dalej formy.

Moje pierwsze zajęcia taiji w życiu

Na pierwsze zajęcia przyszłam godzinę przed pracą, dokładnie w takim ubraniu, w jakim szłam do pracy, z tego, co pamiętam były, to spodnie i koszulka. Był to czerwiec i zajęcia odbyły się w parku, na świeżym powietrzu, było ciepło. Nic nie wiedziałam wcześniej o taiji, po prostu poddałam się, temu, co pokazywał i co mówił do mnie mój nauczyciel Jan Gliński. Był to ruch, który nie powodował frustracji i sprawiał mi radość.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *